DLA WAS JAK DLA SIEBIE

 

Jesteśmy osobami od lat związanymi z ruchem odtwórczym, różnowierczym i ezoterycznym. Slavieszki.pl stworzyliśmy jako odpowiedź na własne poszukiwania, którym rynek nie mógł dostatecznie sprostać. Wielokroć, przeglądając oferty rzemieślników i sklepów sprzedających podobny asortyment, dochodziliśmy do przeświadczenia, iż większość oferowanych produktów to masowa, "Chińska" produkcja, o wątpliwej jakości i wykonaniu. Będącą częstokroć wariacją, a w najlepszym razie bardzo luźną interpretacją symboliki słowiańskiej, wikińskiej, celtyckiej czy ezoterycznej. Z drugiej strony wyroby jubilerskie najwyższej próby, ze względu na swą zaporową cenę, są niedostępne dla większości klientów.

 

Postanowiliśmy więc stworzyć miejsce pełne produktów dla ludzi takich jak my. Kochających historię, utożsamiających się z kultura naszych przodków, zainteresowanych sztuką ezoteryczną oraz chcących wyróżnić się i pokazać swoją dumę. A wszystko to w cenie na każdą kieszeń.

 

Wszystkie produkty w naszym sklepie wykonywane są w Polsce i wykańczane ręcznie przez nas samych. Nie stosujemy żadnych importowanych półproduktów ani półfabrykatów. Niezależnie czy jest to zawieszka, kolczyki czy bransoletka możesz mieć pewność, iż została ręcznie obrobiona, wypolerowana i wykończona. To sprawia, że każdy jeden z oferowanych przez nas produktów przeszedł przez palce ludzi, którzy robią to z pasją i wkładają trud oraz umiejętności aby oddać Wam jak najlepszy produkt.

Realizujemy również indywidualne zamówienia - zapraszamy do kontaktu!

 

 

O PRODUKTACH

 

Naszą biżuterię wykonujemy z argentanu (nowe srebro), brązu oraz mosiądzu. Metale te, po ręcznym wypolerowaniu na wysoki połysk prezentują się niezwykle gustownie. Jak każdy metal jednak ulegają naturalnym procesom oksydowania (ciemnienia i matowienia) powierzchni. Proces ten przebiega różnie dla różnych metali. Najtrwalszy jest argentan, który przez długi czas potrafi zachować swoje właściwości. Brąz i mosiądz natomiast, dla wielu użytkowników, po pokryciu się naturalną, postarzającą patyną, wygląda jeszcze bardziej estetycznie. Procesy te zachodzą niezależnie od naszych starań lecz mimo wszystko warto zadbać o biżuterię w odpowiedni sposób.

 

  • Chroń przed wodą, środkami czyszczącymi, alkoholem (np. perfumami) gdyż przyspieszają one procesy przebarwiania się metali.
  • Zdejmuj jeśli planujesz wysiłek, uprawianie sportu czy inną aktywność gdyż pot bardzo przyspiesza oksydowanie metali miękkich.
  • Obchodź się delikatnie i przechowuj w odpowiednim, ciemnym i suchym miejscu. Ręczne polerowanie trwa długo, a bardzo łatwo zepsuć ten efekt nieumyślnie rysując powierzchnię lub wyginając ozdobę.
  • Czyść przy pomocy odpowiednich środków chemicznych i ściereczek dostępnych np. w sklepach jubilerskich.

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU