Nowy Triskelion - Pin, Przypinka - Slavieszki.pl

Triskelion - Pin, Przypinka

Nowy produkt

Pin Przypinka - Triskelion

Przypinka wykonana jest z polerowanego mosiądzu. Została głęboko wygrawerowana i ręcznie wypolerowana, a w zagłębieniach przyciemniona naturalną patyną. Średnica ok 15 mm.

Więcej szczegółów

24,39 zł

Więcej informacji

Na zamówienie wykonujemy piny z dowolnym symbolem - prosimy o kontakt - czas realizacji do 5 dni roboczych

Dla Celtów triskelion był świętym symbolem reprezentującym wieczny cykl życia i potrójny aspekt każdej dziedziny istnienia. Wierzyli oni, że wszystko można zapisać w postaci trzech elementów, które łącząc się w całość tworzą porządek świata. Niezależnie czy były to trzy uznawane przez nich żywioły – ziemia, powietrze i woda, trzy przenikające się światy – podziemie, ziemia i zaświaty czy np. trzy etapy ludzkiego życia - młodość, dorosłość, starość.

Z terenów Polski przedstawienie triskelionu (zwanego też. trykwetrem) doskonale zachowało się na naczyniu kultowym z Jezierzyc Małych w woj. dolnośląskim.

Ostatnim, wspaniałym wizerunkiem triskelionu mogą pochwalić się polscy archeolodzy, którzy w 2016 roku, w okolicy Jawora (podczas badań ratunkowych przy budowie trasy S3) odkryli cmentarzysko datowane na okres od 1800 p.n.e. do 600 p.n.e. 

Produkty powiązane

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU