Ręce Boga - Zawieszka z brązu

Nowy produkt

Zawieszka Ręce Boga – symbol używany w słowiańskich wierzeniach wyraża Najwyższą Boskość w dwóch jej aspektach: słoneczno-ognistym i władczo-opiekuńczym. Należy do symboli najczęściej identyfikowanych z kulturą słowiańską.

Zawieszka wykonana jest z polerowanego brązu, została wygrawerowana i ręcznie wypolerowana.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

28,46 zł

Opis

MateriałBrąz

Więcej informacji

Ręce Boga


to symbol pochodzący z glinianej popielnicy odnalezionej w 1936 roku w Białej k. Łodzi. Popielnica - datowana na III-IV wiek n.e. - zaginęła podczas wycofywania się wojsk Hitlerowskich z Łodzi. Do dziś zachowała się jej gipsowa kopia.
Symbol na niej przedstawiony to czteroramienny krzyż zakończony widełkowato, w którego ćwiartki wpisano proste - pojedyncze i podwójne - swarzycie.
Wyjątkowość znaleziska oraz przedstawionego na nim symbolu polega na tym, iż tak jak w różnych kulturach świata sama swarzyca jest znakiem szeroko rozpowszechnionym, tak zestawienie jej z zębatym krzyżem to wyjątek na skalę globalną.
Ręce Boga uważane są za jeden z pierwszych na ziemiach Polskich ideogram o znaczeniu religijnym i noszony jest przez szerokie rzesze ludzi utożsamiających się z religią prasłowiańską. Choć samo datowanie umiejscawia znak w archeologicznej kulturze Przeworskiej nie ulega wątpliwości, iż przed nastaniem chrześcijaństwa, był to symbol wielce bliski ludom zamieszkującym tereny dzisiejszej Polski.

Produkty powiązane

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU