Wisiorek - Skarpeta z prezentami

Nowy produkt

W te wyjątkowe i magiczne noce kończącego się roku dzieci wieszały nad paleniskami skarpety by starzec przemierzający niebo zostawił w nich, znajdowane rano, prezent. Myślicie, że chodzi o św. Mikołaja i tradycję zza wielkiej wody? Nic bardziej błędnego. 

Więcej szczegółów

32,52 zł

Więcej informacji

W te wyjątkowe i magiczne noce kończącego się roku dzieci wieszały nad paleniskami skarpety by starzec przemierzający niebo zostawił w nich, znajdowane rano, prezenty. Myślicie, że chodzi o św. Mikołaja i tradycję zza wielkiej wody? Nic bardziej błędnego.

Gdy zbliżało się święto Yule - najważniejsze ze wszystkich świąt Nordyskich, odpowiednik Słowiańskich Szczodrych Godów - Odyn przemierzał nocą świat na swym ośmionogim koniu Sleipnirze. Dzieci zostawiały dla boskiego wierzchowca kostki soli, ukryte w wiszących nad paleniskiem skarpetach, a Odyn w zamian zostawiał im łakocie i drobne upominki. 
Niech ta zawieszka sprawi, abyście zawsze obsypywani byli prezentami.

Zawieszka wykonana jest z polerowanego argentanu została głęboko wygrawerowana i ręcznie wypolerowana, a w zagłębieniach przyciemniona naturalną patyną. Średnica ok 25 mm.

Produkty powiązane

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU