Yggdrasil Drzewo Życia- Zawieszka pełna z brązu

Nowy produkt

Yggdrasil był niezwykle istotny dla naszych przodków. Słowianie czcili Święte Dęby, mieli wśród nich swoje miejsca kultu, Skandynawowie wierzyli, iż wszystkie 9 światów znajduje się na Kosmicznym Drzewie.

Zawieszka wykonana jest z polerowanego brązu, została głęboko wygrawerowana i ręcznie wypolerowana, a w zagłębieniach przyciemniona naturalną patyną. Średnica ok 30 mm.

Więcej szczegółów

73,17 zł

Opis

MateriałBrąz

Więcej informacji

Yggdrasil Symbol drzewa był niezwykle istotny dla naszych przodków. Słowianie czcili Święte Dęby, mieli wśród nich swoje miejsca kultu, spotykali się tam z okazji świat oraz odprawiali między nimi ceremonie oraz obrzędy.
Skandynawowie wierzyli, iż wszystkie 9 Swiatów znajduje się na Kosmicznym Drzewie - Yggdrasilu, którego korzenie sięgają podziemnego świata bogini Hel, a najwyższe z gałęzi skrywają Asgard - dom Asów, najwyższych z bogów.
Symbol Kosmicznego Drzewa symbolizuje oś wszechświata, która łączy wszystkie światy. Jako drzewo jest alegorią przemijania i odrodzenia w nieskończonym cyklu. Po zrzuceniu liści do zimowego snu, wraz z nastaniem wiosny budzi się do życia, by po czasie rozkwitania znów zasnąć. Młode liście rodzące się wysoko wśród gałęzi w Ogrodzie Asów, opadną kiedyś do ciemnej krainy bogini Hel lecz wraz z wiosną narodzą się znowu.
Symbol drzewa jest także znakiem więzi człowieka z przyrodą, współistnienia i szacunku do natury,

Produkty powiązane

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU