Triskelion Potrójna Spirala - Zawieszka pełna

Nowy produkt

Zawieszka Triskelion - Potrójna Spirala Zawieszka wzorowana jest na potrójnej spirali występująca w wielu kulturach pierwotnych.

Zawieszka wykonana jest z polerowanego argentanuzostała głęboko wygrawerowana i ręcznie wypolerowana, a w zagłębieniach przyciemniona naturalną patyną. Średnica ok 20 mm.

Więcej szczegółów

32,52 zł

Opis

MateriałArgentan

Więcej informacji

Zawieszka Triskelion - Potrójna Spirala

Zawieszka wzorowana jest na potrójnej spirali występującej w wielu kulturach pierwotnych.

Dla Celtów triskelion był świętym symbolem reprezentującym wieczny cykl życia i potrójny aspekt każdej dziedziny istnienia. Wierzyli oni, że wszystko można zapisać w postaci trzech elementów, które łącząc się w całość tworzą porządek świata. Niezależnie czy były to trzy uznawane przez nich żywioły – ziemia, powietrze i woda, trzy przenikające się światy – podziemie, ziemia i zaświaty czy np. trzy etapy ludzkiego życia - młodość, dorosłość, starość.

Z terenów Polski przedstawienie triskelionu (zwanego też. trykwetrem) doskonale zachowało się na naczyniu kultowym z Jezierzyc Małych w woj. dolnośląskim.

Ostatnim, wspaniałym wizerunkiem triskelionu mogą pochwalić się polscy archeolodzy, którzy w 2016 roku, w okolicy Jawora (podczas badań ratunkowych przy budowie trasy S3) odkryli cmentarzysko datowane na okres od 1800 p.n.e. do 600 p.n.e.

Produkty powiązane

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU