Swarzyca Kruszwicka - Zawieszka pełna

Nowy produkt

Swarzyca Kruszwicka to symbol pochodzący z kolegiaty w Kruszwicy - bazyliki Romańskiej wzniesionej w latach 1120-1140. Został on wykuty na zewnętrznym murze świątyni i zachował się doskonale widoczny do dziś.

Zawieszka wykonana jest z polerowanego argentanuzostała głęboko wygrawerowana i ręcznie wypolerowana, a w zagłębieniach przyciemniona naturalną patyną. Średnica ok 20 mm.

Więcej szczegółów

32,52 zł

Opis

MateriałArgentan

Więcej informacji

Swarzyca Kruszwicka


to symbol pochodzący z kolegiaty w Kruszwicy - bazyliki Romańskiej wzniesionej w latach 1120-1140. Został on wykuty na zewnętrznym murze świątyni i zachował się doskonale widoczny do dziś.
Stanowi ciekawą formę lewoskrętnej swargi, której charakterystyczny ryt przywodzi na myśl znak krzyża. Obecność jej na murze kolegiaty można rozumieć jako swoiste przenikanie się symboli prasłowiańskich z chrześcijańskimi. Ciekawską może być fakt, iż nie jest to jedyny taki symbol znany z terenu naszego kraju. Bardzo podobną w formie swarzycę odnaleziono na fragmencie ceramiki podczas badań Zamku Królewskiego na Wawelu obejmujących budowle sakralne z X/XI w.

Produkty powiązane

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU