Węzeł Celtycki II - Zawieszka pełna

Nowy produkt

Zawieszka Węzeł Celtycki  symbolizuje mityczną troistość świata i równowagę pomiędzy wszystkimi jego aspektami Dla Celtów znak ten symbolizował trzy żywioły natury: ziemię, wodę i powietrze. 

Zawieszka wykonana jest z polerowanego argentanu, została głęboko wygrawerowana i ręcznie wypolerowana, a w zagłębieniach przyciemniona naturalną patyną. Średnica ok 20 mm.

Więcej szczegółów

32,52 zł

Opis

MateriałArgentan

Więcej informacji

Zawieszka Węzeł CeltyckiTzw. Węzeł Celtycki czyli Triquetra to symbol występujący od czasów starożytnych aż po chrześcijaństwo i czasy współczesne. Historyczne przedstawienia potrójnie splecionej wstęgi znajdziemy zarówno u plemion germańskich jak i na artefaktach celtyckich, choć z tymi ostatnimi kojarzona jest najczęściej.

Węzeł Celtycki symbolizuje mityczną troistość świata i równowagę pomiędzy wszystkimi jego aspektami np. Narodziny, Życie, Śmierć lub Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Dla Celtów znak ten symbolizował trzy żywioły natury: ziemię, wodę i powietrze. W chrześcijaństwie zaś uosabiany jest z Trójcą Świętą. W religii wikańskiej utożsamia zasadę: “Cokolwiek zrobisz, wróci to do Ciebie z potrójną siłą.”

Produkty powiązane

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU