Swarzyca - Zawieszka pełna

Nowy produkt

Swarzyca - Jest to symbol szczęścia, dobrobytu i pomyślności. Kojarzony z dobrodziejstwem jakie niesie życiodajne słońce, którego tarczę wyobraża.

Nasza Swarzyca o zaokrąglonych, lewoskrętnych ramionach wykonana jest z polerowanego argentanu, została głęboko wygrawerowana i ręcznie wypolerowana, a w zagłębieniach przyciemniona naturalną patyną. Średnica ok 20 mm.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

27,52 zł

-5,00 zł

32,52 zł

Opis

MateriałArgentan

Więcej informacji

Swarzyca 

Znana również jako swarga, swarożyca lub świaszczyca to najbardziej popularny i rozpowszechniony symbol słoneczny występujący na ziemi. W kulturze Słowian nazwę swą bierze od niebiańskiego kowala - Swaroga - boga słońca i ognia, twórcy nieboskłonu i opiekuna rzemieślników jednak jej występowanie obejmuje swym zasięgiem pięć kontynentów, a najstarszy jej wizerunek ma 10 000 lat. Na terenach polski występowała już 4000 lat temu.
Jest to symbol szczęścia, dobrobytu i pomyślności. Kojarzony z dobrodziejstwem jakie niesie życiodajne słońce, którego tarczę wyobraża.
Wizerunek Swarzycy znaleźć możemy na niezliczonej ilości znalezisk archeologicznych zarówno tych dawnych (np na popielnicy z Białej datowanej na III-IV wiek n.e.) jak i tych bliższych naszej rodzimej kulturze (np. srebrnym Denarze Mieszka I) Co dla wielu może być zaskakujące Swargi były szeroko rozpowszechnione na Polskich odznakach wojskowych (np. 4 Pułku Piechoty Legionów z 1918 r. czy 4 Pułku Strzelców Podhalańskich).


Produkty powiązane

TERMINOWA WYSYŁKA
GWARANCJA JAKOŚCI
MOŻLIWOŚĆ ZWROTU